W dni nauki szkolnej, w godzinach 8.00 - 15.00 dostępność pływalni i hali sportowej jest ograniczona ze względu na zajęcia szkolne.

Warto odwiedzić
Biuletyn Informacji Publicznej

Centrum Staszów na Finale Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej

7 grudnia, 2017

03.12.2017 na  pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się szósta , finałowa runda  XVI-tej edycji  Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. W zawodach  wzięło udział 10 klubów pływackich  zrzeszonych  w naszym okręgu. Łącznie wystartowało 141 zawodników , którzy po raz ostatni w tym roku rywalizowali o punkty do klasyfikacji indywidualnej i klubowej. Klub Centrum Staszów reprezentowało 5 zawodników, którzy wykazali się ogromną determinacją i wolą walki. Indywidualnie na podium stawali: Dawid Majsak (02), który wywalczył trzecie miejsce na 100m. stylem klasycznym w kategorii open oraz dwukrotnie Maciej Tarka (03), który dwa razy zajął pierwsze miejsce: na 50m. stylem grzbietowym oraz na 400m. stylem zmiennym w kategorii junior 14 lat. Ponadto nasi zawodnicy w składzie: Kuca, Janecki, Majsak, Tarka wywalczyli trzecie miejsce w wyścigu sztafetowym  na dystansie 4x200m. stylem dowolnym w kategorii open uzyskując czas (10:05,72). Poniżej szczegółowe informacje o wynikach całej naszej drużyny:

Kuca Wojciech (01) – 10 miejsce na 100m. st. kl(1:20,45), 17miejsce na 50m. st. mot.(0:34,50),

Majsak Dawid (02) – 3 miejsce na 100m. st. kl.(1:10,53), 6 miejsce na 50m. st. mot(0:27,37), 9 miejsce na 50m. st.grzb.(0:31,07),

Tarka Maciej (03) – 1 miejsce na 50m. st. grzb.(0:30,60), 1 miejsce na 400m. st. zm. (5;21,71),

Utnik Marek (04) – 8 miejsce na 400m. st.zm.(7:20,29),

Janecki Bartosz (05)  - 9 miejsce na 50m. st. mot.(0:40,03), 12 miejsce na 50m. st. grzb.(0:44,42),

Warto nadmienić, że w klasyfikacji klubowej w kategorii mężczyzn Centrum Staszów zajęło 6 miejsce, a w klasyfikacji generalnej  miejsce 9. Natomiast indywidualnie 5 miejsce wśród 14-latków zajął Maciej Tarka, a w kategorii 15 lat starsi -  13 miejsce zajął Dawid Majsak. Gratulacje dla wszystkich naszych zawodników z życzeniami dalszego rozwoju karier pływackich. Trenerem sekcji jest Leszek Tarka.