9 lutego br. na pływalni Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie odbyła się I runda Małej Świętokrzyskiej Ligii Pływackiej. Zawody otworzyli Andrzej Walczowski – Dyrektor PCS oraz Leszek Kopeć – Burmistrz Miasta i Gminy Staszów.
W zawodach wzięło udział 181 zawodników z 10 klubów województwa świętokrzyskiego: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, LKS Delfin Połaniec, MUKP Korona – Swim Kielce, MUKP ORKA MOSIR Kielce, MUKS FOKA Sandomierz, MUKS UNIA Busko – Zdrój, SKP Barakuda Starachowice, SL Salos Cortile Kielce, Centrum Staszów, UKS WODNIK Końskie.
Poniżej wyniki naszych zawodników w klasyfikacji indywidualnej.
Dziewczęta 9 lat :
Guła Maja – 22 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 18 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym,
Algiano Viktoria – 24 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym
Dziewczęta 10 lat:
Rudnik Kinga – 25 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym
Sosnowska Oliwia – 18 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym
Dziewczęta 11 lat:
Drzymalska Zofia – 9 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 8 miejsce na 100 metrów zmiennym
Wójcikowska Julia – 19 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym
sztafeta 4 x 50 dowolny dziewcząt 11 lat w składzie:
Drzymalska Zosia, Sosnowska Oliwia, Wójcikowska Julia, Rudnik Kina – 6 miejsce
Chłopcy 9 lat:
Słota Filip – 1 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 3 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym
Chmielewski Oskar – 9 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 18 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym
Wójcikowski Jan – 12 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym
Dziuba Mateusz – 15 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 8 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym
Toporowski Krzysztof – 27 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 24 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym,
Opatowicz Jakub – 30 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 25 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym
Chłopcy 10 lat:
Dudek Jan – 9 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 9 miejsce na 100 metrów stylem zmiennym
Drzymalski Karol – 14 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 18 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym
Walasek Szymon – 25 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 23 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym
Chłopcy 11 lat:
Szyszkowski Bartosz – 3 miejsce na 200 metrów stylem grzbietowym, 1 miejsce na 100 metrów stylem zmiennym,
sztafeta 4 x 50 dowolny chłopców 9 lat w składzie:
Filip Słota, Dziuba Mateusz, Wójcikowski Jan, Chmielewski Oskar – 1 miejsce
W klasyfikacji generalnej Centrum Staszów zajęło 7 miejsce.
Gratulujemy zawodnikom i trenerom: Łukaszowi Łyganowi i Leszkowi Tarce.