W dni nauki szkolnej, w godzinach 8.00 - 15.00 dostępność pływalni i hali sportowej jest ograniczona ze względu na zajęcia szkolne.

Warto odwiedzić
Biuletyn Informacji Publicznej

NAJMŁODSI PŁYWACY ZE STASZOWA PRZYWIEŹLI OSIEM MEDALI.

27 września, 2018

23 września br. zawodnicy 9-letni i młodsi rywalizowali na pływalni w Sandomierzu podczas zawodów „Już Pływam”.

Łącznie wzięło w nich udział 94 pływaków z sześciu klubów województwa. Klasyfikacja medalowa: 1 miejsce – KSZO Ostrowiec, 2 miejsce – Korona Swim Kielce, 3 miejsce – CENTRUM STASZÓW.

„Już Pływam”, które odbyło się w Sandomierzu można uznać za udane. Zawodnicy ze Staszowa zdobyli w sumie 8 miejsc na podium. Pierwsze miejsca na 25 metrów stylem klasycznym i 50 metrów stylem dowolnym zajął 8- letni Filip Słota, Oskar Chmielewski był drugi na 25 metrów stylem klasycznym podobnie jak Kacper Szyszkowski na 25 metrów stylem dowolnym. Trzecie miejsca zajęli: Irena Rugała na 25 metrów stylem grzbietowym i 25 metrów stylem dowolnym oraz Kacper Szyszkowski na 25 metrów stylem grzbietowym. Sztafeta w kategorii 8 lat i młodsi płynąca w składzie Kacper Szyszkowski, Filip Słota, Oskar Chmielewski oraz Jan Wójcikowski zajęła pierwsze miejsce. W zawodach tych z dobrej strony pokazali się również Oliwia Sosnowska, Jan Dudek, Aleksandra Franus, Katarzyna Adamiec, Marcin Czołba, Karol Drzymalski. Trenerami zawodników są: Łukasz Łygan i Leszek Tarka.