25 stycznia 2020 roku na pływalni PCS w Staszowie odbyły się zawody pływackie pn. „Puchar Sprintu. Otwarte Mistrzostwa Staszowa”. W zawodach wystartowało 94 zawodników z 10 klubów: BOSIR Brzesko, Koral Morawica, KS Fala Niepołomice, MKS Wodnik Radom, Salos Cortile, Towarzystwo Sportowe w Połańcu, UKS „Spartakus”, UKS „Sokół” Mościce Tarnów, UKS Delfin Tarnobrzeg, Centrum Staszów oraz 2 zawodników niezrzeszonych.
Miejsca medalowe zawodników Centrum Staszów przedstawiają się następująco:
- Stanisław Ekiert 7 lat: 2 miejsce na 25 metrów stylem dowolnym,
- Michalina Kwiatkowska 7 lat: 3 miejsce na 25 metrów stylem dowolnym,
- Leon Kielczyk 8 lat: 1 miejsca na 25 metrów stylem dowolnym i 1 miejsce na 25 metrów stylem grzbietowym,
- Tymon Chrzanowski 8 lat: 2 miejsca na 25 dowolnym i 2 miejsce na 25 grzbietowym,
- Nikola Kawęcka 8 lat: 3 miejsce na 25 metrów stylem dowolnym,
- Iga Kijewska 8 lat: 3 miejsce na 25 metrów stylem grzbietowym,
- Kacper Szyszkowski 9 lat: 2 miejsca na 25 metrów stylem dowolnym i 2 miejsce na 25 metrów stylem klasycznym,
- Piotr Kukla 9 lat: 2 miejsce na 25 metrów stylem grzbietowym i 1 miejsce na 25 metrów stylem klasycznym,
- Kijewska Zuzanna 9 lat: 3 miejsce na 25 metrów stylem dowolnym
- Mazur Patrycja 9 lat: 1 miejsce na 25 metrów stylem klasycznym i 3 miejsce na 25 metrów stylem grzbietowym ,
- Zuzanna Strojek 9 lat: 3 miejsce na 25 metrów stylem klasycznym
- Maja Łukawska 9 lat: 3 miejsce na 25 metrów stylem klasycznym,
- Jan Wójcikowski 10 lat: 2 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym oraz 2 miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym,
- Jakub Opatowicz 10 lat: 3 miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym,
- Oskar Chmielewski 10 lat: 2 miejsce na 100 metrów stylem klasycznym oraz 2 miejsce na 50 metrów stylem motylkowym,
- Victoria Agliano 10 lat: 3 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym i 1 miejsce na 50 metrów stylem motylkowym,
- Dudek Jan 11 lat: 3 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym i 2 miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym,
- Aleksandra Franus 11 lat: 3 miejsce na 50 dowolnym i 2 miejsce na 100 metrów stylem klasycznym,
- Oliwia Sosnowska 11 lat: 1 miejsce na 50 metrów stylem motylkowym i 1 miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym, .
- Bartosz Szyszkowski 12 lat: 1 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym i 1 miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym.
Sztafeta Centrum Staszów 1: 1 miejsce na 4 x 25 metrów stylem dowolnym chłopców w składzie: Leon Kielczyk, Tymoteusz Chrzanowski , Kacper Szyszkowski, Piotr Kukla, a drugie miejsce zajęła sztafeta Centrum Staszów 2 płynąca w składzie: Tymon Trębliński, Bartosz Szymczak, Stanisław Ekiert, Adam Chrzanowski.
Sztafeta Centrum Staszów 1 dziewcząt płynąca w składzie: Patrycja Mazur, Maja Łukawska, Zuzanna Strojek i Zuzanna Kijewska była pierwsza a drużyna Centrum Staszów 2 w składzie : Iga Kijewska, Aleksandra Suchorowska, Zuzanna Mazgaj, Oliwia Lisiecka zajęła 2 miejsce.
W sztafecie Centrum Staszów 1 chłopców 4 x 50 metrów stylem zmiennym w składzie: Piotr Kukla, Jan Dudek, Bartosz Szyszkowski, Jan Wójcikowski zajęła 2 miejsce, a Centrum Staszów 2 w składzie: Jakub Opatowicz, Kacper Szyszkowski, Oskar Chmielewski, Leon Kielczyk była trzecia.
Statystyka medalowa:
1 miejsce: Centrum Staszów z dorobkiem: 11 złotych, 16 srebrnych, 11 brązowych medali
2 miejsce: UKS Delfin Tarnobrzeg z dorobkiem: 11 złotych, 6 srebrnych, 3 brązowe medale
3 miejsce: Towarzystwo Sportowe w Połańcu z dorobkiem: 3 złote, 4 srebrne, 2 brązowe medale.
Punktacja klubowa:
1 miejsce: Centrum Staszów,
2 miejsce: UKS Delfin Tarnobrzeg,
3 miejsce: MKS Wodnik Radom
Najlepsza zawodniczka zawodów 9 lat i młodsza: Mazur Patrycja – 4 miejsce, Kijewska Zuzanna – 5 miejsce, Strojek Zuzanna – 6 miejsce, Łukawska Maja – 7 miejsce, Mazgaj Zuzanna – 8 miejsce
Najlepsza zawodniczka zawodów 10 – 12 lat: Aleksandra Franus – 3 miejsce, Sosnowska Oliwia – 7 miejsce, Agliano Victoria – 9 miejsce, Kawecka Patrycja – 11 miejsce
Najlepszy zawodnik zawodów 9 lat i młodszy: Szyszkowski Kacper – 2 miejsce, Kukla Piotr – 4 miejsce, Kielczyk Leon – 5 miejsce, Chrzanowski Tymoteusz – 7 miejsce, Szymczak Bartosz – 9 miejsce, Lisiecki Filip – 10 miejsce, Chrzanowski Adam – 11 miejsce.
Najlepszy zawodnik zawodów 10 – 12 lat: Szyszkowski Bartosz – 1 miejsce, Dudek Jan – 9 miejsce, Wójcikowski Jan – 10 miejsce, Chmielewski Oskar – 14 miejsce, Opatowicz Jakub – 15 miejsce.
Wszystkim zawodnikom oraz trenerom Centrum Staszów serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników.