4 marca 2018 roku na pływalni Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie odbyła się pierwsza runda wojewódzkich zawodów pływackich pn. Świętokrzyskie „Już Pływam”. Organizatorami byli Świętokrzyski Okręgowy Związek Pływacki, Powiatowe Centrum Sportowe w Staszowie oraz Stowarzyszenie Centrum Sport i Rekreacja. W zawodach uczestniczyły dzieci 9-letnie i młodsze – łącznie 110 zawodników z 8 klubów województwa. Zawody otworzył Wicestarosta Staszowski Tomasz Fąfara oraz Wiceprezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Pływackiego Grzegorz Bażant.
Wyniki w poszczególnych konkurencjach:
25 metrów dowolny dziewcząt:
8 lat
1 miejsce – Pawlik Aleksandra Salos Kielce
2 miejsce – Staniszewska Maja – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
3 miejsce – Jędrzejewska Anna – Barakuda Starachowice
7 lat i młodsi
1 miejsce – Smela Maria – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
2 miejsce – Rugała Irena – Centrum Staszów
25 metrów grzbietowy dziewcząt:
8 lat
1 miejsce – Pawlik Aleksandra Salos Kielce
2 miejsce – Seweryn Julia – Barakuda Starachowice
3 miejsce – Staniszewska Maja – KSZO Ostrowiec
7 lat i młodsze
1 miejsce – Smela Maria – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
2 miejsce – Rugała Irena – Centrum Staszów
50 metrów klasyczny dziewcząt, 9 lat:
1 miejsce – Prasał Aleksandra – Korona- Swim Kielce
2 miejsce – Mazur Vanessa – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
3 miejsce – Karczewska Oliwia – Korona- Swim Kielce
50 metrów grzbietowy dziewcząt, 9 lat:
1 miejsce – Prasał Aleksandra – Korona- Swim Kielce
2 miejsce – Kozub Amelia – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
3 miejsce – Boruń Izabella – Korona Swim Kielce
50 metrów dowolny dziewcząt, 9 lat:
1 miejsce – Karczewska Oliwia – Korona Swim Kielce
2 miejsce – Mazur Vanessa – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
3 miejsce – Kozub Amelia – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
25 metrów dowolny chłopców 8 lat:
1 miejsce – Słota Filip – Centrum Staszów
2 miejsce – Giemza Paweł – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
3 miejsce – Dziuba Mateusz – Centrum Staszów
7 lat i młodsi
1 miejsce – Zagniński Aleksander – Orka MOSiR Kielce
2 miejsce – Szyszkowski Kacper Centrum Staszów
3 miejsce – Belusiak Franciszek – Centrum Staszów
25 metrów grzbietowy chłopców
8 lat
1 miejsce – Giemza Paweł – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
2 miejsce – Dziuba Mateusz – Centrum Staszów
3 miejsce – Słota Filip – Centrum Staszów
7 lat i młodsi
1 miejsce – Zagniński Aleksander – Orka MOSiR Kielce
2 miejsce – Szyszkowski Kacper – Centrum Staszów
3 miejsce – Kukla Piotr – Centrum Staszów
50 metrów klasyczny chłopców, 9 lat
1 miejsce – Kundera Jeremiasz – Korona Swim Kielce
2 miejsce – Dąbrowski Jan – Korona Swim Kielce
3 miejsce – Budzeń Patryk – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
50 metrów grzbietowy chłopców, 9 lat
1 miejsce – Grzesik Franciszek – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
2 miejsce – Konopka Maksymilian – Korona Swim Kielce
3 miejsce – Osuch Mateusz – Korona Swim Kielce
50 metrów dowolny chłopców, 9 lat
1 miejsce – Dąbrowski Jan – Korona Swim Kielce
2 miejsce – Grzesik Franciszek – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
3 miejsce – Kępiński Rafał – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Sztafeta dziewcząt 4 x 50 dowolny
1 miejsce – Korona Swim Kielce
2 miejsce – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
3 miejsce – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Sztafeta chłopców 4 x 50 dowolny
1 miejsce – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
2 miejsce – Korona Swim Kielce
3 miejsce – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski