nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image
Informacje
Godziny otwarcia

poniedziałek - niedziela

6.00 - 22.00

W dni nauki szkolnej, w godzinach 8.00 - 15.00 dostępność pływalni i hali sportowej jest ograniczona ze względu na zajęcia szkolne.
Strefę płatną na pływalni należy opuścić do godziny 21.45.
W galerii
p1010423
Partnerzy
Benefit-systems
RPO
RPO
Warto odwiedzić

Require Flash player

UMIEM PŁYWAĆ 2017 – projekt powszechnej nauki pływania.

11 grudnia, 2017

5 grudnia 2017 roku na pływalni PCS w Staszowie odbyły się zawody pływackie „Mali Pływacy” podsumowujące projekt Umiem Pływać 2017 Ministerstwa Sportu i Turystyki. Najmłodszych pływaków uroczyście powitał Andrzej Walczowski – Dyrektor Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie. Puchary, dyplomy dla szkół i upominki dla dzieci biorących udział w zawodach wręczyli: Michał Skotnicki – Starosta Staszowski, Tomasz Fąfara – Wicestarosta Staszowski oraz Leszek Kopeć – Burmistrz Miasta i Gminy Staszów.

Wyniki zawodów:

1 miejsce – PSP nr 3 w Staszowie czas: 2;23

2 miejsce – PSP nr 2 w Staszowie czas: 2;24

3 miejsce – PSP nr 1 w Staszowie czas: 2;25

4 miejsce – PSP w Szczeglicach czas: 3;35

5 miejsce – PSP w Szydłowie czas: 3;39

6 miejsce – PSP w Suchowoli czas: 4;44

Po raz czwarty Stowarzyszenie „Centrum” Sport i Rekreacja w partnerstwie z Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie oraz Gminami: Staszów, Szydłów, Bogoria i Osiek przeprowadziło edycję projektu powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać” Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Projekt realizowano od marca do końca listopada z wyłączeniem przerwy wakacyjnej. W 2017 roku z bezpłatnej nauki pływania skorzystało 942 uczniów z klas I – III następujących szkół podstawowych Powiatu Staszowskiego: PSP nr 1 w Staszowie, PSP nr 2 w Staszowie, PSP nr 3 w Staszowie, PSP w Czajkowie, PSP w Koniemłotach, PSP w Wiązownicy Dużej, PSP w Kurozwękach, PSP w Mostkach, PSP w Smerdynie, PSP w Szydłowie, PSP w Osieku, PSP w Suchowoli, PSP w Bogorii, PSP w Jurkowicach, PSP w Niedźwiedziu, PSP w Szczeglicach.  Dotacja przyznana Stowarzyszeniu „Centrum” z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów wynosiła 160 tysięcy złotych. Całkowity planowany koszt realizacji zadania opiewa na kwotę 206 tysięcy złotych.

W realizację projektu włączyły się także  wyżej wymienione gminy finansując   przejazd uczniów ze szkół na pływalnię.

Uczniowie korzystali bezpłatnie z 20 godzinnych zajęć prowadzonych przez instruktorów pływania na pływalni Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie.

Wyłączono możliwość komentowania.

Projekt i wykonanie: d4u.pl