W dni nauki szkolnej, w godzinach 8.00 - 15.00 dostępność pływalni i hali sportowej jest ograniczona ze względu na zajęcia szkolne.

Warto odwiedzić
Biuletyn Informacji Publicznej

Mistrzostwa młodzików w zapasach

12 października, 2022

W Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie, w dniu 8 października br.,  odbyły się ,,Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu  klasycznym”. W zawodach wzięło udział 111 zawodników zrzeszonych w 18 klubach z 4 województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Mistrzostwa rozegrano w 10 kategoriach wagowych, od najlżejszej – 38 kg, do najcięższej 85 kg. Sędzią głównych zawodów był sędzia związkowy I klasy Zbigniew Grudzień. Organizatorami mistrzostw, które wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki, byli: Świętokrzyska Federacja Sportu w Kielcach, Świętokrzyski Okręgowy Związek Zapaśniczy, Powiat Staszowski, Powiatowe Centrum Sportowe w Staszowie oraz Stowarzyszenie CENTRUM Sport i Rekreacja.

Po otwarciu mistrzostw przez starostę staszowskiego Józefa Żółciaka, o godz. 11:30 na dwóch matach rozpoczęto pierwsze walki. Ostatecznie, najlepszy wynik wśród zapaśników z powiatu staszowskiego osiągnął Kacper Wołowiec ze Stowarzyszenia CENTRUM Sport i Rekreacja, który w kategorii 62 kg zdobył srebrny medal. Dwa brązowe medale zdobyli jeszcze zapaśnicy MKS CZARNI Połaniec: Hubert Ostrowski w kategorii 41 kg i Jakub Szkwarek w kategorii 48 kg. Po zsumowaniu wyników wszystkich pojedynków, drużynowo I miejsce w mistrzostwach zdobył JLKS OLIMP z Janowa Lubelskiego, II miejsce zajął ZTS SOKÓŁ z Lublina, a III PTC Pabianice. W klasyfikacji województw zwyciężyli zapaśnicy z województwa łódzkiego przed województwami: lubelskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Mistrzostwa zakończono wręczeniem dyplomów, medali i pucharów.

Tekst i foto: Jan Mazanka