18 listopada 2016 na pływalni Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności w pływaniu 11, 12 lat. Zawody uroczyście otwarli zaproszeni goście: Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu dla Wszystkich w Ministerstwie Sportu i Turystyki – Marcin Kaczmarczyk, Wiceprezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Pływackiego – Grzegorz Bażant Starosta Staszowski – Michał Skotnicki, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów – Leszek Kopeć, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Staszów – Ewa Kondek, Dyrektor Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie – Andrzej Walczowski.
W zawodach wzięło udział 86 zawodników zrzeszonych w 9 klubach z Polski. „Centrum Staszów” reprezentowali: Jońca Marlena (20 miejsce – 200 metrów stylem zmiennym), Wrona Agnieszka (19 miejsce – 200 metrów stylem zmiennym), Wójcik Nikola (40 miejsce – 200 metrów stylem zmiennym;Open), Utnik Marek (31 miejsce – 200 metrów stylem zmiennym; 30 miejsce – 400 dowolny;Open), Janecki Bartosz (25 miejsce – 400 metrów stylem dowolnym).
Wyniki w poszczególnych konkurencjach:
Kobiet, 200m zmienny, 11 lat:
1. Petrykowska Adrianna 05 KSZO Ostrowiec Św 2:48.59 390
2. Pawlik Natalia 05 ORKA MOSiR Kielce 3:03.01 305
3. Pocheć Karolina 05 Barakuda Starachowice 3:08.97 277
12 lat
1. Latała Weronika 04 Barakuda Starachowice 2:44.63 419
2. Gromska Kinga SOc 04 KSZO Ostrowiec Św 2:49.00 387
3. Ofman Julia 04 Barakuda Starachowice 2:49.79 382
Open
1. Latała Weronika 04 Barakuda Starachowice 2:44.63 419
2. Petrykowska Adrianna 05 KSZO Ostrowiec Św 2:48.59 390
3. Gromska Kinga SOc 04 KSZO Ostrowiec Św 2:49.00 387
Kobiet, 400m dowolny:
1. Petrykowska Adrianna 05 KSZO Ostrowiec Św 5:22.16 385
2. Pawlik Natalia 05 ORKA MOSiR Kielce 5:44.22 316
3. Strzelecka Pola 05 KSZO Ostrowiec Św 5:51.40 297
Open
1. Petrykowska Adrianna 05 KSZO Ostrowiec Św 5:22.16 385
2. Pawlik Natalia 05 ORKA MOSiR Kielce 5:44.22 316
3. Strzelecka Pola 05 KSZO Ostrowiec Św 5:51.40 297
Kobiet, 800m dowolny, 12 lat:
1. Latała Weronika 04 Barakuda Starachowice 10:30.03 440
2. Wiśniewska Antonina 04 Barakuda Starachowice 10:50.96 399
3. Falfus Julia 04 KSZO Ostrowiec Św 10:52.38 396
Open
1. Latała Weronika 04 Barakuda Starachowice 10:30.03 440
2. Wiśniewska Antonina 04 Barakuda Starachowice 10:50.96 399
3. Falfus Julia 04 KSZO Ostrowiec Św 10:52.38 396
Mężczyzn, 200m zmienny, 11 lat:
1. Michta Bartosz 05 KSZO Ostrowiec Św 2:47.47 280
2. Radkiewicz Kajetan 05 KSZO Ostrowiec Św 2:51.99 258
3. Sęk Jakub 05 ORKA MOSiR Kielce 2:58.84 230
12 lat:
1. Wypchło Jakub 04 Barakuda Starachowice 2:38.20 332
2. Kraczkowski Tomasz 04 Barakuda Starachowice 2:39.65 323
3. Skierniewski Filip 04 Barakuda Starachowice 2:45.55 290
Open
1. Wypchło Jakub 04 Barakuda Starachowice 2:38.20 332
2. Kraczkowski Tomasz 04 Barakuda Starachowice 2:39.65 323
3. Skierniewski Filip 04 Barakuda Starachowice 2:45.55 290
Mężczyzn, 400m dowolny 11 lat:
1. Michta Bartosz 05 KSZO Ostrowiec Św 5:11.45 316
2. Radkiewicz Kajetan 05 KSZO Ostrowiec Św 5:13.83 309
3. Sęk Jakub 05 ORKA MOSiR Kielce 5:35.09 254
Open
1. Michta Bartosz 05 KSZO Ostrowiec Św 5:11.45 316
2. Radkiewicz Kajetan 05 KSZO Ostrowiec Św 5:13.83 309
3. Sęk Jakub 05 ORKA MOSiR Kielce 5:35.09 254
Mężczyzn, 800m dowolny 12 lat:
1. Kraczkowski Tomasz 04 Barakuda Starachowice 10:35.92 339
2. Wypchło Jakub 04 Barakuda Starachowice 10:38.73 334
3. Skierniewski Filip 04 Barakuda Starachowice 10:56.26 308
Open
1. Kraczkowski Tomasz 04 Barakuda Starachowice 10:35.92 339
2. Wypchło Jakub 04 Barakuda Starachowice 10:38.73 334
3. Skierniewski Filip 04 Barakuda Starachowice 10:56.26 308
Klub „Centrum Staszów” składa serdeczne podziękowania za wsparcie działalności klubu, pomoc finansową i rzeczową:Ministerstwu Sportu i Turystyki, Starostwu Powiatowemu, Gminie Staszów, Zespołowi Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie, F.H.U –RP Bud – Ryszard Patrzałek.
Informujemy, że 11 listopada PCS będzie czynny dla klientów od 6:00 do 22:00.
Zapraszamy także na trybuny hali sportowej PCS o godzinie 15:00. Odbywać się będzie wtedy Halowy Turniej Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Starosty Staszowskiego.
Szanowni klienci informujemy, iż w listopadzie i grudniu 2016
nastąpią zmiany w następujących zajęciach:
11 listopada 2016 (piątek) – odwołane zajęcia FITNESS I AQUA AEROBIK
18 listopada 2016 (piątek) – odwołane zajęcia FITNESS I AQUA AEROBIK
29 listopada 2016 (wtorek) – odwołane zajęcia AQUA AEROBIK
6 grudnia 2016 (wtorek) – odwołane zajęcia AQUA AEROBIK
23 grudnia 2016 (piątek) – odwołane zajęcia FITNESS I AQUA AEROBIK