nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image
Informacje
Godziny otwarcia

poniedziałek - niedziela

6.00 - 22.00

W dni nauki szkolnej, w godzinach 8.00 - 15.00 dostępność pływalni i hali sportowej jest ograniczona ze względu na zajęcia szkolne.
Strefę płatną na pływalni należy opuścić do godziny 21.45.
W galerii
SONY DSC
Partnerzy
Benefit-systems
RPO
RPO
Warto odwiedzić
Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Punkt Szczepień Powszechnych w Powiatowym Centrum Sportowym – ważne informacje

6 maja, 2021
W piątek, 7 maja br., o godz. 10:00, rozpoczną się szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych, zlokalizowanym w Powiatowym Centrum Sportowym przy ul. Oględowskiej 6 w Staszowie.
W Punkcie Szczepień zostały wydzielone: strefa oczekiwania na szczepienie, strefa szczepień z 4 boksami kwalifikacyjnymi i 4 boksami szczepień oraz strefa oczekiwania po szczepieniu i sala pomocy doraźnej.
Rejestracja telefoniczna odbywać się będzie: od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 14:00 pod numerami: 532 408 374 oraz 532 408 202.

W PCS ZAKOŃCZONO WYJĄTKOWY AKTYWNY PROJEKT

6 kwietnia, 2021

Kolejna edycja projektu „Bądź AKTYWNY” zrealizowana została w Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie w partnerstwie z Polskim Komitetem Paraolimpijskim w ramach zlecenia realizacji zadań w formie wsparcia przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Polegał on  na udziale osób z niepełnosprawnościami w zajęciach sekcji pływackiej, a głównym celem zadania było zwiększenie samodzielności i aktywności osób z niepełnosprawnością poprzez prowadzenie grupowych zajęć; nabycie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób z niepełnosprawnością.

Uczestnikami projektu było dziesięć osób w różnym wieku z następującymi rodzajami niepełnosprawności: narządu ruchu, narządu wzroku, narządu słuchu oraz osoby z niepełnosprawnością intelektualną.
Udział w projekcie był bezpłatny. Uczestnicy, którzy miejsce zamieszkania mieli poza Staszowem dodatkowo otrzymali zwrot kosztów dojazdu na zajęcia.

Termin realizacji projektu na pływalni Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie
1 kwietnia 2020 – 31 marca 2021 roku.
Zajęcia odbywały się trzy razy w tygodniu na pływalni. Prowadzili je trenerzy sekcji pływackiej Centrum Staszów: Łukasz Łygan i Leszek Tarka. Przy realizacji projektu pracowało także dwoje wolontariuszy.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za aktywny udział w projekcie.

Pływalnia nieczynna w dniach 20.03-9.04.2021

19 marca, 2021

Informujemy, że w związku z sytuacją epidemiczną od dnia 20 marca do 9 kwietnia 2021 pływalnia będzie nieczynna.

MAŁA ŚWIĘTOKRZYSKA LIGA PŁYWACKA W STASZOWIE

9 marca, 2021

6 marca 2021 roku w Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie rozegrana została I runda Małej Świętokrzyskiej Ligii Pływackiej. W zawodach wzięło udział 162 zawodników z 9 klubów województwa świętokrzyskiego.

Poniżej wyniki zawodników Centrum Staszów z I rundy Małej Ligi w Staszowie :

  • 50 metrów stylem dowolnym chłopców:

- 11 lat:

2 miejsce – Słota Filip
12 miejsce – Wójcikowski Jan
13 miejsce – Dziuba Mateusz
23 miejsce – Tarka Szymon
25 miejsce – Tarka Michał
27 miejsce – Myśliwiec Szymon

- 10 lat:

3 miejsce – Szyszkowski Kacper
26 miejsce – Szymaczak Bartosz
28 miejsce – Wójcik Bartosz

- 9 lat:

1 miejsce – Kielczyk Leon
6 miejsce – Chrzanowski Tymoteusz
8 miejsce – Myśliwiec Krzysztof
10 miejsce – Toporowski Adrian

  • 50 metrów stylem dowolnym dziewcząt

- 11 lat

11 miejsce – Agliano Victoria
21 miejsce – Guła Maja

- 10 lat:

5 miejsce – Dziarmakowska Julia
8 miejsce – Rugała Irena
9 miejsce – Baczewska Oliwia
13 miejsce – Mazur Patrycja
18 miejsce – Łukawska Maja
19 miejsce – Walczak Olga
22 miejsce – Brocka Aleksandra
25 miejsce – Strojek Zuzanna
27 miejsce – Łukasik Maria

- 9 lat:

5 miejsce – Suchorowska Aleksandra
8 miejsce – Przybycińska Nina
10 miejsce -  Kawecka Nikola
11miejsce – Mazur Wiktoria

  • 50 metrów stylem grzbietowym chłopców:

- 10 lat:

2 miejsce – Kukla Piotr
24 miejsce – Wójcik Bartosz
25 miejsce – Szymaczak Bartosz

- 9 lat:

3 miejsce – Chrzanowski Tymoteusz
4 miejsce – Myśliwiec Krzysztof
7 miejsce – Toporowski Adrian
9 miejsce – Lisiecki Filip

  • 50 metrów stylem grzbietowym dziewcząt:

- 10 lat

4 miejsce – Dziarmakowska Julia
7 miejsce – Baczewska Oliwia
18 miejsce – Łukawska Maja
19 miejsce – Walczak Olga
20 miejsce – Strojek Zuzanna
21 miejsce – Łukasik Maria
22 miejsce – Brocka Aleksandra

- 9 lat:

5 miejsce – Mazur Wiktoria
6 miejsce – Lisiecka Oliwia
7 miejsce – Przybycińska Nina

  • 100 metrów stylem klasycznym chłopców:

- 11 lat

2 miejsce – Chmielewski Oskar
14 miejsce – Tarka Szymon
15 miejsce – Tarka Michał

  • 100 metrów stylem zmiennym chłopców:

 - 11 lat:

3 miejsce – Słota Filip
7 miejsce – Chmielewski Oskar
13 miejsce – Dziuba Mateusz

- 10 lat:

2 miejsce – Szyszkowski Kacper

- 9 lat:

1 miejsce – Kielczyk Leon

  • 100 metrów stylem zmiennym dziewcząt:

- 11 lat :

10 miejsce – Agliano Victoria
16 miejsce – Guła Maja

- 10 lat:

6 miejsce – Mazur Patrycja
7 miejsce -  Rugała Irena

- 9 lat:

2 miejsce – Suchorowska Aleksandra
3 miejsce – Kawecka Nikola

  • Sztafeta chłopców 4 x 50m stylem dowolnym:

-11 lat:

3 miejsce:  Dziuba Mateusz, Słota Filip, Wójcikowski Jan, Chmielewski Oskar

- 10 lat:

3 miejsce: Wójcik Bartosz, Szymaczak Bartosz, Kukla Piotr, Szyszkowski Kacper

- 9 lat:

2 miejsce: Toporowski Adrian, Myśliwiec Krzysztof, Kielczyk Leon, Chrzanowski Tymoteusz

  • Sztafeta dziewcząt  4 x 50m stylem dowolnym:

- 10 lat:

1 miejsce:  Baczewska Oliwia, Rugała Irena, Mazur Patrycja, Dziarmakowska Julia
6 miejsce: Brocka Aleksandra,  Łukawska Maja, Walczak Olga, Strojek Zuzanna

- 9 lat:

1 miejsce: Mazur Wiktoria, Przybycińska Nina, Suchorowska Aleksandra, Kawecka Nikola

Punktacja klubowa – Generalna Wszystkie konkurencje, Open: Mężczyzn i Kobiet

1. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

2. Centrum Staszów CESTA

3. UNIA Busko Zdrój UNBUS

4. Barakuda Starachowice BASTA

5. Korona-Swim Kielce KOKIE

6. ORKA MOSiR Kielce ORKIE

7. FOKA Sandomierz FOSAN

8. Salos Cortile Kielce SAKIE

9. TS Połaniec TSPOL

Leon Kielczyk został najlepszym zawodnikiem zawodów I rundy Małej Ligi w Staszowie wśród 9-latków.

6 marca – zawody pływackie – informacja

4 marca, 2021

Informujemy, że w dniu 6 marca w godzinach 8:00 – 15:00 pływalnia będzie niedostępna dla klientów indywidualnych ze względu na odbywające się zawody pływackie. Ostatnie wejście na pływalnię – 6:50. Po godzinie 15:00 pływalnia będzie dostępna bez zmian.

Projekt i wykonanie: d4u.pl