nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image
Informacje
Godziny otwarcia

poniedziałek - niedziela

6.00 - 22.00

W dni nauki szkolnej, w godzinach 8.00 - 15.00 dostępność pływalni i hali sportowej jest ograniczona ze względu na zajęcia szkolne.
Strefę płatną na pływalni należy opuścić do godziny 21.45.
W galerii
SONY DSC
Partnerzy
Benefit-systems
RPO
RPO
Warto odwiedzić
Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Już od piątku zapraszamy na zajęcia fitness.

4 listopada, 2019


Zajęcia będą odbywać się wg. załączonego harmonogramu aktualizowanego co miesiąc. Czas trwania zajęć 1 godzina zegarowa.

UMIEM PŁYWAĆ 2019 – W PCS TRWA DRUGI ETAP ZADANIA MSiT

31 października, 2019

Po przerwie wakacyjnej od września br. na pływalni PCS w Staszowie rozpoczął się drugi etap programu powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać”. Z bezpłatnej nauki pływania skorzysta 393 uczniów z klas I – III szkół podstawowych z terenu powiatu staszowskiego, z pięciu gmin: Bogoria, Osiek, Szydłów, Rytwiany, Oleśnica.

Obecnie w zajęciach uczestniczą „Mali Pływacy” z następujących szkół podstawowych:

- Publiczna Szkoła Podstawowa w Ossali,
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Osieku,
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Sichowie Dużym,
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Bogorii,
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Oleśnicy,
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Szwagrowie,
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Solcu Starym,
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Pliskowoli,
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchowoli.

Na każdą grupę i każdego uczestnika przypada 20 bezpłatnych godzin zajęć na basenie prowadzonych przez instruktorów i trenerów pływania.

Kwota dofinansowania zajęć wynosi 150 tysięcy złotych. Pochodzi ze środków państwowego Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wkład własny stanowi wkład Stowarzyszenia oraz poszczególnych gmin pokrywających koszty przejazdu uczniów na zajęcia nauki pływania do Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie.

Poniżej migawki z drugiego etapu zajęć prowadzonych dla szkół podstawowych klas I – III na pływalni Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie.

V runda Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej.

31 października, 2019

26 października 2019 w Sandomierzu odbyła się V runda Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. W zawodach brało udział 151 zawodników z dziesięć klubów z województwa.

Centrum Staszów reprezentowało dziewięciu zawodników, poniżej wyniki naszych pływaków:

- SŁOTA FILIP – 1 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym (0:37) oraz 7 miejsce na 50 metrów klasykiem (0:56),
- SZYSZKOWSKI BARTOSZ – 1 miejsce na 200 metrów klasykiem (3;36) oraz 3 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym (0:39),
- AGLIANO VIKTORIA – 13 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym (0:57) oraz 15 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym (0:59),
- FRANUS ALEKSANDRA – 8 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym (0:42),
- WÓJCIKOWSKI JAN – 6 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym (0:43) oraz 11 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym (0:53),
- CHMIELEWSKI OSKAR – 12 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym (0:49) oraz 6 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym (0:56),
- DUDEK JAN – 11 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym (0:43),
- WALASEK SZYMON – 16 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym (0:55),
- SOSNOWSKA OLIWIA – 8 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym (0:50) oraz 13 miejsce na 50 metrów stylem klasycznym (0:54)

SZTAFETA: 3 miejsce na 4 x 50 metrów dowolnym w składzie: SŁOTA / DUDEK / WÓJCIKOWSKI / SZYSZKOWSKI (2:46,46)

ZAPAŚNICZKA „CENTRUM” STASZÓW POWOŁANA DO KADRY NARODOWEJ

29 października, 2019

Wiktoria Staneta zapaśniczka klubu Centrum Staszów została powołana do reprezentacji kadry narodowej po ostatnim udanym występie w Pucharze Polski Juniorek w Siedlcach, który odbywał się w dniach 18 – 20 października 2019 r.

Wiktoria zajęła drugie miejsce zdobywając srebrny medal w kategorii wagowej do 55 kilogramów.

Wysokie miejsce zajęli także pozostali zapaśnicy Centrum Staszów:
- Jakub Wojsa V miejsce w kategorii wagowej do 65 kg,
- Klaudiusz Sobieniak V miejsce w kategorii wagowej do 74 kg,
- Norbert Ogórek VII miejsce w kategorii wagowej do 79 kg.
Trenerem zawodników jest Wiktor Skrobacz. Gratulujemy!

Świętokrzyskie „Już Pływam” I runda – Staszów.

29 października, 2019

20 października 2019r. na pływalni PCS w Staszowie odbyła się pierwsza runda zawodów Świętokrzyskie „Już Pływam”. Organizatorami byli: Świętokrzyski Okręgowy Związek Pływacki, Powiatowe Centrum Sportowe w Staszowie i Stowarzyszenie „Centrum” Sport i Rekreacja.  W zawodach brało udział 64 zawodników z 4 klubów województwa.

W klasyfikacji medalowej na pierwszym miejscu uplasowali się pływacy z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (14 medali), na drugim Centrum Staszów (7 medali), na trzecim Orka MOSiR Kielce (6 medali).

Poniżej wyniki zawodników 7 i 8 – letnich sekcji pływackiej Centrum Staszów :

- Leon Kielczyk II miejsce na 25 metrów st. dowolnym i I miejsce na 25 st. grzbietowym, – Tymon Opatowicz VI miejsce na 25 metrów st. dowolnym i VII miejsce na 25 st. grzbietowym, – Stanisław Ekiert X miejsce na 25 metrów st. dowolnym i IX miejsce na 25 st. grzbietowym, – Kacper Szyszkowski II miejsce na 25 metrów st. dowolnym i III miejsce na 25 st. grzbietowym, – Irena Rugała  IV miejsce na 25 metrów st. dowolnym i VII miejsce na 25 st. grzbietowym , – Julia Dziarmakowska VII miejsce na 25 metrów st. dowolnym i VI miejsce na 25 st. grzbietowym, – Zuzanna Strojek IX miejsce na 25 metrów st. dowolnym i X miejsce na 25 st. grzbietowym , – Zuzanna Kijewska XI miejsce na 25 metrów st. dowolnym i XVII miejsce na 25 st. grzbietowym , – Olga Walczak XII miejsce na 25 metrów st. dowolnym i XV miejsce na 25 st. grzbietowym , – Maja Łukawska XIII miejsce na 25 metrów st. dowolnym i XI miejsce na 25 st. grzbietowym , – Zuzanna Mazgaj XV miejsce na 25 metrów st. dowolnym i XIII miejsce na 25 st. grzbietowym , – Patrycja Mazur XVII miejsce na 25 metrów st. dowolnym i VIII miejsce na 25 st. grzbietowym , – Iga Kijewska V miejsce na 25 metrów st. dowolnym i V miejsce na 25 st. grzbietowym , – Klara Toporowska VII miejsce na 25 metrów st. dowolnym i na 25 st. grzbietowym . Sztafeta mieszana dziewcząt i chłopców 7 lat i młodsi z Centrum Staszów na dystansie 4 x 25 metrów stylem dowolnym w składzie: Leon Kielczyk, Tymon Opatowicz, Ekiert Stanisław i Iga Kijewska zajęła drugie miejsce . Druga Sztafeta dziewcząt 8 lat na dystansie 4 x 25 metrów, płynąca w składzie: Olga Walczak ,Irena Rugała, Zuzanna Mazgaj i Patrycja Mazur zajęła drugie miejsce, a pierwsza sztafeta Centrum Staszów w której popłynęły: Julia Dziarmakowska, Zuzanna Strojek, Zuzanna Kijewska i Maja Łukawska były trzecie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym pływakom oraz trenerom Centrum Staszów: Łukaszowi Łyganowi i Leszkowi Tarce.

Projekt i wykonanie: d4u.pl